Podatki o društvu

Društvo je bilo rojeno na ustanovnem občnem zboru, 28. aprila 1998 v Ljubljani. Podrobnosti o delovanju društva lahko preberete v Pravilih BDS.

Na občnem zboru 6. 3. 2017 je bilo izvoljeno novo vodstvo društva:
Predsednik: Jošt Stergaršek (brogovita(at)gmail.com)
Tajnica: Simona Strgulc Krajšek (simona.strgulc(at)bf.uni-lj.si)
Blagajnik: Mateja Grašič (mgrasic(at)gmail.com)

Ostali člani izvršnega odbora:
- Metka Škornik (organizatorka botaničnih večerov) (metka(at)gimb.org)
- Tinka Bačič (glavna urednica revije Hladnikia) (martina.bacic(at)bf.uni-lj.si)
- Branka Trčak (predstavnica BDS v uredništvu revije Trdoživ)
(branka.trcak(at)gmail.com)

- Alenka Mihorič (urednica spletne strani) (aknela.saxatilis(at)gmail.com)
- Klemen Eler (predsednik znanstveno-raziskovalnega odbora) (klemen.eler(at)siol.net)
- Ivana Leskovar Štamcar (ivana.leskovar(at)gov.si)
- Filip Küzmič (filip.kuzmic.bio(at)gmail.com)
- Rok Šturm (organizator tekmovanja v poznavanju flore) (trapastajapka(at)gmail.com)

Nadzorni odbor:
- Špela Pungaršek
- Valerija Babij
- Irena Lavrač

Disciplinsko razsodišče:
- Andrej Podobnik
- Mateja Poljanšek
- Samo Kreft

 

Uredniški odbor revije Hladnikia   Na strani revije >>

Članstvo

Za včlanjenje v Botanično društvo Slovenije izpolnite pristopno izjavo in jo pošljete na naslov: BDS, Botanični vrt, Ižanska 15, 1000 Ljubljana. Preberite si tudi pravila društva!

Pristopna izjava (doc)
Pristopna izjava (pdf)
Pravila BDS (čistopis 2014) (pdf)

Zgodovina

Izvršni odbor od 3. 3. 2014 do 6. 3. 2017 :

predsednik: Jošt Stergaršek (brogovita(at)gmail.com)
tajnica: dr. Simona Strgulc Krajšek, (simona.strgulc(at)bf.uni-lj.si)
blagajnik: Filip Küzmič (filip.kuzmic.bio(at)gmail.com)
dr.  Nejc Jogan, (predsednik znanstveno-raziskovalnega odbora) (nejc.jogan(at)bf.uni-lj.si)
Metka Škornik (organizatorka botaničnih večerov) (metka(at)gimb.org)
mag. Ivana Leskovar Štamcar (ivana.leskovar(at)gov.si)
Branka Trčak (predstavnica BDS v uredništvu revije Trdoživ) (branka.trcak(at)gmail.com)
Klemen Eler (klemen.eler(at)siol.net)
Peter Glasnovič (peter.glasnovic(at)zrs.upr.si)
Martina Bačič (glavna urednica revije Hladnikia) (martina.bacic(at)bf.uni-lj.si)
Alenka Mihorič (urednica spletne strani) (aknela.saxatilis(at)gmail.com)

Izvršni odbor do 3. 3. 2014:

predsednik: dr. Nejc Jogan, (nejc.jogan(at)bf.uni-lj.si)
tajnica: dr. Simona Strgulc Krajšek, uni. dipl. biol. (simona.strgulc(at)bf.uni-lj.si)
blagajničarka: Špela Novak (novak39(at)volja.net)
člani izvršnega odbora:
Metka Škornik (metka(at)gimb.org)
mag. Ivana Leskovar (ivana.leskovar(at)gov.si)
Branka Trčak (branka.trcak(at)gmail.com)
Klemen Eler (klemen.eler(at)siol.net)
Alenka Mihorič (alenka.mihoric(at)guest.arnes.si)
glavna urednica revije Hladnikia: dr. Tinka Bačič (martina.bacic(at)bf.uni-lj.si)

Izvršni odbor do 19. marca 2007

predsednik: dr. Tone Wraber (tone.wraber(at)uni-lj.si)
tajnik: dr. Nejc Jogan, (nejc.jogan(at)bf.uni-lj.si)
blagajnik: Martin Turjak (martin.turjak(at)email.si)
mag. Ivana Leskovar (ivana.leskovar(at)gov.si)
Branko Bakan (branko.bakan(at)skavt.net)
Matjaž Mastnak (matjaz.mastnak(at)arboretum-vp.si)
Klemen Eler (klemen.eler(at)siol.net)
prof. dr. Andrej Martinčič (andrej.martincic(at)siol.net)
mag. Boris Turk (boris.turk(at)uni-lj.si)
orhidološko sekcijo vodi: prof. dr. Vlado Ravnik

Izvršni odbor do 20. marca 2006

predsednik: dr. Tone Wraber (tone.wraber(at)uni-lj.si)
tajnik: dr. Nejc Jogan, uni. dipl. biol. (nejc.jogan(at)bf.uni-lj.si)
blagajnik: Martin Turjak (martin.turjak(at)email.si)
mag. Ivana Leskovar (ivana.leskovar(at)gov.si)
dr. Mitja Kaligarič (mitja.kaligaric(at)uni-mb.si)
Matjaž Mastnak (matjaz.mastnak(at)arboretum-vp.si)
Klemen Eler (klemen.eler(at)siol.net)
prof. dr. Andrej Martinčič (andrej.martincic(at)siol.net)
mag. Boris Turk (boris.turk(at)uni-lj.si)
orhidološko sekcijo vodi: prof. dr. Vlado Ravnik

Izvršni odbor do 15. marca 2004

predsednica: Metka Škornik, (metka(at)s-gimb.lj.edus.si)
tajnik: dr. Nejc Jogan, (nejc.jogan(at)bf.uni-lj.si)
blagajnik: Peter Knaflič (peter.knaflic(at)gimb.org)
mag. Ivana Leskovar (ivana.leskovar(at)gov.si)
dr. Mitja Kaligarič (mitja.kaligaric(at)uni-mb.si)
dr. Robert Brus (robert.brus(at)uni-lj.si)
dr. Tone Wraber (tone.wraber(at)uni-lj.si)
dr. Nada Praprotnik (npraprotnik(at)pms-lj.si)
prof. dr. Andrej Martinčič (andrej.martincic(at)siol.net)
mag. Boris Turk (boris.turk(at)uni-lj.si)

 Statistika strani